Homosexuálové a děti - můj názor

9. srpna 2014 v 7:00 | Jana
Ahoj,
tohle téma - homosexuálové a děti/rodina, se teď celkem často řeší. Já už jsem nad tím párkrát přemýšlela a mám na tuhle celou věc svůj názor a tak bych vám ho ráda napsala. (Vím, že se to na můj blog až tak nehodí, ale někoho by to zajímat mohlo.)

Co se týká toho, jestli by homosexuálové měli nebo neměli mít děti, tak nejsem pro ani proti. Řekla bych, že se nemůžu rozhodnout. Když nad tím totiž přemýšlím, napadají mě klady i zápory a je to dost vyrovnané...

Proč bych byla pro?
Úplně chápu homosexuály, protože ikdyž je mi teprve 16, vím, že bych chtěla mít v budoucnu děti. Když bych zjistila, že jsem lesba, nic by se na tomhle nezměnilo a děti bych chtěla pořád. Bylo by pro mě strašné, kdybych ty děti kvůli tomu mít nemohla.
Ať už bych měla přítele nebo přítelkyni, byla bych to pořád já a byla bych v obou případech stejná matka.

Lidé stejného pohlaví mohou být lepšími rodiči než lidé opačného pohlaví. Vemte si, kolik lidí své děti bije, křičí na ně a nebo je ani nemá rádo. Samozřejmě se tohle může stát i v případě homosexuálů, ale myslím, že to není tak pravděpodobné, protože podle mě si oni budou vážit toho, že si můžou adoptovat dítě a budou za to rádi.

Děti z dětských domovů budou mít rodinu. Kdyby byla homosexuálům povolena adopce, určitě by se snížil počet dětí v dětském domově a ty děti by konečně měly pravý domov.


Proč bych byla proti?
Tak těch důvodů mám trošku víc a všechny se týkají těch dětí.

Děti z toho, že jsou jejich rodiče stejného pohlaví mohou být trošku zmatené. Neříkám, že všechny, ale některé to můžou brát trochu hůře. Malé děti to třeba ani nemusí chápat. Některé děti v dětských domovech jsou citlivější nebo zamlkleší a tak a i kdyby si je adoptovali muž s ženou měli by s tím třeba psychické potíže, natož ještě dva muži nebo ženy. To jsou ale asi spíš vyjímečnější případy, ale i něco takového se stát může.

Představte si, co ty děti může čekat ve škole. Děti jsou čím dál tím víc zlé a tohle by byl důvod, proč by to dítě mohly šikanovat. Jasně, šikana byla, je a bude, děti se posmívájí kvůli brýlím, obezitě, oblečení a všemu, co je napadne, ale u takovýhle věcí je to většinou přejde a nebo to dítě, kterému se smějou se změní (už nebude tlusté nebo už nebude mít brýle). To jsou prostě věci, u kterých je šance, že se časem vyřeší, ale rodiče bude mít pořád stejné. Posmívání kvůli rodičům stejného pohlaví je taky může přejít, ale bude to něco úplně nového. Brýle má hodně dětí, ale homosexuální rodiče ne, takže to je to posmívání asi nepřejde a nebo bude dlouho trvat, než se mu přestanou smát.
Dalším rizikem jsou rodiče ostatních dětí. Pokud budou proti homosexuálům, tak můžou svým dětem navykládat bůhví co a šikana se může ještě zhoršit. Budou své děti třeba navádět a přesvědčovat, že je to divné, špatné a tak. Tohle by pak nemuselo dopadnout dobře.

A kromě dětí ve škole, což považuju za jeden z největších záporů(protože ta šikana je hodně pravděpodobná), mě jako velký problém ještě napadalo to, že si třeba dva muži adoptujou dceru a ona to bude mít co se týká holčičích věcí složitější. Některé holce nebude dělat problém se otcům s něčím svěřit, ale vemte si že ikdyž má holka otce i matku, tak se třeba mamce stydí s něčím svěřit nebo se jí na něco zeptat. Některé problémy může ta holka vyřešit sama nebo pomocí internetu/kamarádů a tak, možností je spousta, ale existují i věci, které se nedají řešit s nikým jiným než s rodiči. Nevím, jak pro vás, ale pro mě by to teda v tomhle ohledu rozhodně lehké nebylo...


Existuje ještě spousta dalších důvodů proč adopci homosexuálům povolit a proč ne. Z mého pohledu jsou pro a proti opravdu vyrovnané a asi nikdy se nerozhodnu, jestli bych to povolila nebo ne. Je to velký risk. Může to třeba nad očekávání probíhat úplně bez problémů, ale tyk se může stát, že se problémy jenom pohrnou.

Co si o tom myslíte vy?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 9. srpna 2014 v 11:20 | Reagovat

Super článek, máš to velmi dobře napsané. Já s tebou ve všem souhlasím ;)

2 Cilka Cilka | Web | 9. srpna 2014 v 15:36 | Reagovat

Tak som sa do toho článku začítala, že mi potom bolo ľúto, že končí. Naozaj skvele napísané, presne to si myslím aj ja. S každým jedným slovom som s tebou súhlasila :-). A keďže ja na kozmetiku a takéto veci nie som, tomuto článku som sa aj potešila :-D.

3 World by Jane World by Jane | Web | 10. srpna 2014 v 19:26 | Reagovat

[1]: Děkuju.

[2]: Moc děkuju! S takovými články nemám moc zkušeností, tak jsem ráda, že se mi podle tebe povedl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama