Jak si zachovat vzpomínky?

31. srpna 2014 v 7:00 | Jana |  Tipy
Ahoj,
tenhle článek se chystám napsat už delší dobu a když jsem si všimla, jaké je téma týdne, napadlo mě, že ho můžu napsat k němu. Téma týdne je "Ztracené vzpomínky", ale já nebudu psát přímo o tomhle. Tenhle článek bude spíše o tom, jak to udělat, aby jste ty vzpomínky neztratili a nezapoměli.

Za celý život toho zažijeme tolik, že si všechno vážně zapamatovat nemůžeme. Já ale nechci většinu věcí zapomenout, takže jsem se už dávno rozhodla, že si ty vzpomínky nějak uchovám. No a v tomhle článku vám ukážu, jak to dělám.

Fotky
Tak fotky jsou úplný základ. Neznám nikoho, kdo by nefotil různé důležité chvíle, dovolené, rodinu atd.
V téhle době má většina lidí fotky v počítači. Já taky, ale mám i normální vytisklé fotky. Moje mamka to dělá tak, že občas vybere v počítači pár nejlepších fotek, nechá je vyvolat a založí je do alba. Nevím, co se líbí více vám, ale já si radši prohlížím fotky v albumech než na počítači.

Pohledy
Jednu dobu jsem začala sbírat pohledy. Nesbírám úplně všechny a nesbírám takové ty staré, které sbírají sběratelé, ale sbírám pohledy, které si sama koupím třeba na dovolené nebo nějakém výletě.
Někdo může říct, že fotky jsou lepší, protože si je sami nafotíte, ale pokud třeba zrovna nemáte u sebe foťák nebo mobil(což je asi hodně málo pravděpodobné) nebo vám dojdou baterky a vy z nějakého výletu chcete mít vzpomínku, tak je pohled dobrým řešením. Na pohledech taky máte fotky i z letadla nebo z míst, kde se nedostanete atd.

Deníček
Deníčky jsou celkem dost probírané téma. Teď nebudu rozebírat pro a proti.
Když jsem byla malá, psala jsem si hodně deníčků, ale bylo to takové rozházené. Jednou jsem něco napsala do jednoho, podruhé do druhého, pak zas do jiného. Od nějakého roku jsem si ale začla psát všechno do jednoho deníčku a když jsem ho celý popsala, koupila jsem si další. Nezapisuju si tam každý den - nechápu, jak to někdo může stíhat, ale zapisuju si tam různé zážitky, které bych nechtěla zapomenout. Občas tam píšu i něco smutného, ale většinou jen radostnější vzpomínky. Taky si tam lepím nějaké věci, co s tím zážitkem, o kterém píšu, souvisí.
Je moc fajn si pak otevřít nějaký starší deník a číst si, co jste si tam psali...

Krabičky na vzpomínky
Mamka jednou něco hledala a došla až k nějakým svým krabičkám, kde měla nějaké dopisy a takové věci a řekla mi, že když byla mladší, tak si do krabiček schovávala různé věci, třeba ty dopisy. Mě to zaujalo, protože jak jsem psala, chci si různé vzpomínky zachovat, a taky se mi to moc líbilo.
Tak jsem našla nějakou krabičku a posbírala jsem různé věci, se kterými mám spojené různé zážitky a vzpomínky, a dala si je do krabice. Teď už mám krabice 3, protože mi těch věcí přibývá.
A co si do takové krabičky můžete schovat? Je to jen na vás. Já si tam dávám věci, na které když se podívám, na něco si vzpomenu. Pro inspiraci - já tam mám dopisy z tábora, něco z dětství (malé hračky atd.), výsledky z přijímaček a spoustu dalších věcí.

Suvenýry, poličky
Na dovolených jsem si vždycky kupovala různé suvenýry apod. Asi víte, že miluju Chorvatsko a tak jsem po dovolené sesbírala suvenýry, které jsem si tam koupila, nějaké kamínky a jiné věci odtamtud a dala jsem si je na poličku. No a tak to dělám doteď - vždycky si v Chorvatsku něco koupím a dám si to na novou poličku.

Kresby
Pokud umíte kreslit, určitě je fajn, když si třeba nakreslíte na památku místo, kde jste byli na dovolené apod.
Já jsem se o to pokusila letos na dovolené v Chorvatsku, ale moc mi to nešlo...

Jak si zachováváte vzpomínky vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 31. srpna 2014 v 7:43 | Reagovat

Taky mám fotky raději v albu a dělám to samé, co tvoje mamka :)

2 Adina Adina | Web | 31. srpna 2014 v 11:21 | Reagovat

Je fajn si takhle uchovávat vzpomínky, já ale přímo nesnáším hromadění věcí, takže spíš spoléhám na svojí paměť než na nějaké suvenýry.

3 Cilka Cilka | Web | 31. srpna 2014 v 16:03 | Reagovat

"Neznám nikoho, kdo by nefotil různé důležité chvíle, dovolené, rodinu atd."
Tak už poznáš, mňa! :D Celá rodina sa na mňa sťažuje, že ich nefotím ale čo mám vyťahovať ťažkú zrkadlovku a odfotiť ich pritom, ako mama varí a otec robí v záhrade? Veľa krát sa mi stane že si foťák zabudnem, to je už ale iný prípad. Každý sa spolieha len na mňa, za to, že študujem odbor fotograf neznamená, že som tu automaticky ich hlavný "foťák"....
Tiež mám inak rada fotky skôr vytlačené, lenže trebárs aj k tomu sa u nás dopracovať je hotová katastrofa.
Lebo musím bývať na konci sveta...
Odrezaná.
Denníček si píšem tiež a úprimne? Mám ho tak rozhádzaný, ako aj ty si mala v detstve. Krabičku na spomienky nemám, namiesto toho si rôzne lístky a vecičky zavešujem na nástenku :-).

4 World by Jane World by Jane | Web | 1. září 2014 v 6:09 | Reagovat

[1]: Myslím, že je to tak nejlepší, mít fotky tam i tam, kdyby se s jedněma třeba něco stalo.

[2]: Já od mala hromadím věci a je mi líto vyhodit i nějakou věc, kterou ani nepoužívám,,,

[3]: Já to nemyslela tak ,že je musíš fotit pořád, ale tak na dovolené se třeba fotíte ne?

[3]: Dávat ty věci na nástěnku je fajn, ale mě už by se to tam nevlezlo a všechno se zavěsit nedá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama