Listopad 2014

Takko VIP

28. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Kosmetické tipy
Ahoj,
mám tady pro vás další malý tip a to je jak už z nadpisu víte Takko VIP.

Co je Takko VIP?
Asi to znáte, ale někteří možná neví, o co jde, a tak jsem se rozhodla vám to napsat. Je to něco podobného jako když máte různé kartičky do obchodů (např.do DM, Tesca apod.), akorát že žádnou kartičku nedostanete :D Nesbíráte žádné body za nákupy nebo tak něco, jak to u většiny obhcodů je, ale jednou za čas vám so schránky přijdou slevy na nákup(viz foto). Vždy jsou 4 a jsou to slevy 15-30%. Pokud vím tak to platí i na již zlevněné zboží, což je super. Vždycky je ale můžete využít cca do týdne, pak už neplatí.
A v den vašich narozenin vám ještě přijde jedna sleva na e-mail. Myslím, že je na celý nákup a platí cca přes týden.


Kde se můžete registrovat?
Registrovat se můžete v obchodě nebo na internetu. Já osobně jsem se registrovala v obchodě(nabídla mi to prodavačka), ale dlouhou dobu se nic nedělo... Asi tu registraci nevyřídili nebo co, tak jsem se registrovala přes internet a zanedlouho mi přišly první slevy.

Určitě vám doporučuju se zaregistrovat, pokud alespoň občas v Takku nakupujete, opravdu se to vyplatí!


Recenze - Cestovní šperkovnice

19. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Recenze - šperky, doplňky apod.
Ahoj,
nedávno mi přišla další věc k recenzi. Je to cestovní šperkovnice :)

Značka/obchod - http://postovnezdarma.cz/
Cena - 225Kč
Odstín - růžová barva
Množství - -------

Popis výrobce
Cestovní šperkovnice je vhodná pro všechny dámy, které dbají na svůj vzhled i na dovolených či pracovních výjezdech. Šperkovnici velmi jednoduše složíte do tubusu, který je možné rozložit na tři samostatná patra. Šperky na cestách ochrání před poškozením a vy budete mít stále přehled. Nelze vybrat barvu, zasíláme provedení podle momentální skladové dispozice.
Vlastnosti:
Cestovní šperkovnice
3 patra
Rozměry: 13 x 7 x 7 cm
Hmotnost: 180 g
Barva: nelze specifikovat, nechte se překvapit

Recenze
Když jsem tuto šperkovnici uviděla na internetu, hned mě zaujala. Řekla jsem si, že by mohla být fajn a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla vybrat k recenzi.

Obal je takový semišový a má růžovou barvu. Barvu jsem si bohužel vybrat nemohla, což je podle mě mínus. Přála jsem si červenou, ale přišla mi tato růžová(za to samozřejmě nikdo nemůže, od začátku jsem věděla, že mi může přijít kterákoliv barva). Nějak hodně mi to nevadí, ale někoho by to od koupi mohlo odradit, protože třeba nesnáší hnědou barvu a je šance, že mu hnědá šperkovnice přijde. Ještě co se týká té barvy, tak ta růžová vypadá v reálu jinak, než na obrázku. V reálu je spíše více růžovější a výraznější.
Zavírání je na takový "cvoček"(nevím, jak se tomu říká).

Když ji otevřete, má uvnitř 3 přihrádky - jedna je na prstýnky a třeba i náušnice a ty zbylé dvě jsou na řetízky nebo cokoliv jiného.

Představovala jsem si ji malou, když má být cestovní, takže jsem byla celkem zaskočená, když jsem otevřela balíček. Je vysoká 13cm a široká 7,5cm. Na cestování ji tudíž asi nevyužiji, protože by mi zabírala zbytečně moc místa. Ale jako nápad je to dobrý...
Kromě cestování ji můžete využít i normálně - já si ji třeba plánuju dát na kosmetický stolek. Nevím, jestli je to tak schválně vyrobené, ale přišla jsem na to, že když ji úplně otevřu a zatočím na opačnou stranu než na kterou se zavírá, můžu ji zacvaknout a zůstane stát otevřená. Nevím, jestli mě chápete, takže jsem to raději nafotila.

Cena je podle mě dražší, ale když ji srovnám s cenami podobných věcí, je přiměřená. Nečekejte ale nějakou extra kvalitu. Zatím se mi s ní nic nestalo, ale všimla jsem si takové drobnosti - když je skoro zavřená, tak je vidět že jednotlivé přihládky na sebe přesně nesedí (viz foto). Mě to nevadí, ale chtěla jsem vám jen ukázat, že to prostě není úplně přesné.

Klady a zápory:
+ obal
+ dá se využít i jinak než na cestování
- nemůžu si vybrat barvu
- velikost

Body 4/5


Jak mýt štětce?

17. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Beauty
Ahoj,
používáte kosmetické štětce? Podle mě asi skoro každý... Já jsem je dříve nepoužívala, ale teď jsem začla. No a každý štětec musítě někdy mýt, protože se po čase zašpiní.

Proč štětce mýt?
Já mám teda dva hlavní důvody. Zaprvé když štětce používáte, hromadí se v nich různé bakterie apod. a ty tam určitě nechcete. A druhý důvod je ten, že (teda alespoň mi) po nějaké době používání se mi štětce používají hůř. Dříve, když jsem používala jen štětec na pudr, ničeho jsem si nevšimla. Ale když jsem začla používat štětec na korektor (a to podle mě platí i pro štětce na make-up apod.), zjistila jsem, že po nějaké době je už hodně špinavý a hůře se mi s ním korektor roztírá.

Jak často štětce mýt?
Záleží na tom, jak často konkrétní štětec používáte. Pokud některý používáte jen jednou týdně a některý každý den, tak je jasné, že každý budete mýt jindy. Bylo by zbytečné oba mýt třeba každý týden, když ten jeden bude vlastně skoro čistý. Taky je rozdíl mezi štětcem např.na pudr a na make-up. Na štětci na pudr po použití skoro nic nezůstane, ale na štětec na make-up se make-up lehce přichytí a nejde ho jen tak oklepat.
Nejlepší by určitě bylo, kdybyste myli štětce, které často používáte, každý den, ale upřímně, myslím, že na tohle je asi každý líný. Navíc všeho moc škodí, takže byste ty štětce mohli hodně častým mytím i poničit. Já jsem si řekla, že budu mýt štětce, které používám 5 dní v týdnu, 1x týdně. Někdy to dodržuju, ale někdy bohužel ne...

Jak štětce mýt?
Každý je myje trochu jinak a na internetu najdete spoustu návodů. Já vám ukážu, jak si je myju já, ale vy to můžete samozřejmě dělat trochu jinak.

Budete potřebovat:
- špinavé štětce
- šampon
- ubrousky
- vatové tamponky
- nůžky
- lepící páska

Postup:
1. Nejdříve špinavý štětec opláchněte vodou. Neměla by být úplně studená, ale ani horká. Taky dávejte pozor, aby se voda nedostala dovnitř štětce a štětec tak nezničila - drřte ho štětinkama směrem dolů.

2. Na ruku si kapněte trochu šamponu...

3. ...a štětec v něm umyjte.

4. Potom ho zase opláchněte vodou. Tento postup opakujte dokud štětec nebude úplně čistý - to poznáte tak, že z něj nepoteče špinavá voda. Když ho budete oplachovat naposled, udělejte to opravdu pořádně.

5. Štětec trochu osušte ubrouskama(někdo používá ručník).

6. Nakonec mokré štětce zabalte do vatových tamponků a nechtě tak. Nejlepší by bylo je nechat schnout vzhůru nohama, ale pokud nemáte tu možnost, položte je alespoň na bok stolu.

Jak často a jak myjete štětce vy?


Recenze - Odličovací ubrousky Wetties

9. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Recenze - pečující kosmetika
Ahoj,
dneska tu mám další recenzi odličovacích ubrousků, které jsem srovnávala ve videu.

Co? - Odličovací ubrousky Wetties
Značka - Wetties
Cena - 25Kč ?
Odstín - -------
Množství - 25ks
Vůně - mango a kdoule

Popis výrobce
Odličovací ubrousky Wetties jsou obzvláště měkké a čistí rychle a důkladně.
Recenze
Když jsem je v obchodě uviděla, hned mě zaujaly. Mají klasický obal, ale něco se mi na něm prostě zalíbilo.

Když jsem uviděla, že by měly vonět po mangu, hned jsem si řekla, že si je koupím, protože vůni manga a podobného ovoce mám ráda. Úplně jsem ale zapoměla, že mi parfemace u odličovacích ubrousků od Baley vadila. Ani u těhle nebylo nic jinak, vyzkoušela jsem je, ale zjistila jsem, že je prostě kvůli té parfemaci používat nemůžu, ikdyž voní fakt nádherně. Parfemace byla dost silná. Myslím, že by po čase mohla vadit i těm, kterým to normálně nevadí.

Vyzkoušela jsem je asi dvakrát, takže moc nemůžu posoudit, jak odličují, ale když jsem je použila, odličovaly dobře.
(Odlíčení jedním tahem)

Ubrousek má klasickou strukturu, která mi vyhovuje.

Cenu si nepamatuju přesně, ale myslím, že stály 25kč, takže vlastně 1kč za 1 ubrousek, což je super cena!

Klady a zápory:
+ vůně
+ struktura/povrch ubrousku
+ cena
- silná parfemace

Body 2/5


Recenze - Odličovací ubrousky Balea young

4. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Recenze - pečující kosmetika
Ahoj,
dalšími ubrousky na recenzi z těch, které jsem srovnávala ve videu, budou Balea young.

Co? - Odličovací ubrousky Balea young
Značka - Balea
Cena - 39,90Kč
Odstín - -------
Množství - 25ks
Vůně - grapefruit

Popis výrobce
Zbavují pleť nečistot a odstraňují i voděodolný make-up. S obsahem mléčných proteinů a vitaminu E dodávají pleti potřebnou hydrataci.
Recenze
Obal je zase klasický, k tomu není, co dodat. Mám je otevřené už dlouho a nevyschly.O parfemaci těchto ubrousků už jsem se zmiňovala několikrát. Voní krásně, ale parfemace u ubrousků mi prostě vadí.

Odličují dobře, tak normálně. Není to žádný zázrak, ale nejsou ani úplně hrozné.
Ubrousky mají strukturu s takovýma těma vypouklinkama, které mi vadí, ale není to žádný velký zápor.

Podle mě by mohly být levnější, protože znám i levnější ubrousky, které odličují podobně. Ale na druhou stranu jejich cena je jedna z těch nižších.

Klady a zápory:
+ vůně
+ dobře odličují
- parfemace
- struktura/povrch ubrousku

Body 4/5


Nákupy za říjen 2014

1. listopadu 2014 v 7:00 | Jana |  Nákupy

Ahoj,
minulý měsíc jsem si říkala, že jsem si skoro nic nekoupila a byla jsem celkem ráda, že trochu šetřím. Po pár dnech, kdy jsem si to řekla, jsem si na konci měsíce zase něco nakoupila, jak jinak...

Černý avanturín
Cena: 35Kč
Obchod: burza na VŠB

Křišťál
Cena: 95Kč
Obchod: burza na VŠB

Košile
Cena: 299Kč
Obchod: Takko


Lyžařská přilba
Cena: 699Kč
Obchod: Sportisimo


Lyžařské brýle
Cena: 249Kč
Obchod: Lidl

Vatové tamponky
Cena: 17,90Kč ?
Obchod: Globus

Krajkové lepící pásky
Cena: sleva z 25Kč na 3Kč/ks
Obchod: Kik

Stuhy
Cena: sleva z 25Kč na 3Kč/ks
Obchod: Kik

Jablka (ozdoba)
Cena: sleva z 25Kč na 3Kč/ks
Obchod: Kik

Krabička
Cena: sleva z 45Kč na 13Kč
Obchod: Kik