Tomikup.cz aneb wishlist online (a nejen to!)

25. září 2015 v 7:00 | Jana |  Tipy

Ahoj,
nedávno jsem na internetu narazila na stránku tomikup.cz a moc se mi zalíbila! Má hned několik super funkcí, které vám představím v tomto článku:)
Je to vlastně webová stránka ale i aplikace, kterou si můžete stáhnout do mobilu! A je zdarma:)
Když se zaregistrujete a přihlásíte, uvidíte toto menu se základními funkcemi:)

Wishlist
Už hodně dlouho si píšu, co bych si chtěla koupit, protože nemám tolik peněz, abych si každou věc koupila hned, jak ji uvidím. Nejprve jsem si to všechno psala na papírky a vyškrkávala jsem to, co už mám nebo už to nechci. Po nějaké době už to bylo nepřehledné a musela jsem to přepsat. To mě přestalo bavit a tak jsem si začala ukládat odkazy na jednotlivé věci do složky na internetu. Zanedlouhou byla složka už přeplněná a opět jsem se v mém wishlistu nevyzanala. Nenapadlo mě, jak jinak to udělat, takže jsem to ještě do tohoto týdne měla takto... Ale narazila jsem na Tomikup, takže už budu mít svůj wishlist vždy přehledný:)

Vytvořit wishlist na Tomikup je opravdu jednoduché. Vytvoříte si seznam, do kterého postupně můžete vepisovat svá přání. Můžete k nim přidat i nějaký popisek, obrázek a odkaz na e-shop, ve kterém si danou věc můžete koupit. Pomocí hvězdiček můžete označit i to, jak moc tu věc chcete.

U každé položky je symbol malé lupy. Když na něj kliknete, přemístíte se na heureku, kde už máte tu věc najitou a můžete se podívat, kde ji seženete nejlevněji:)

Já tento seznam přání využívám jen pro sebe, ale samozřejmě ho můžete poslat třeba své rodině nebo přátelům, když se vás budou ptát, jaký dárek k narozeninám byste chtěli:)


Dopis Ježíškovi
Někdo by řekl, že už jsem na to velká, ale od mala každý rok píšu dopis Ježíškovi. Je to pro mě taková tradice:) Pokaždého píšu ručně, protože mi to přijde hezčí, ale poslední dobou si většinou přeju věci, u kterých musím mamce ukázat, jak vypadají, aby koupila ty správné. Loni jsem to udělala tak, že jsem do wordu vypsala některé věci z dopisu pro Ježíška, u kterých jsem potřebovala třeba doplnit nějaké informace, a dala jsem k nim fotky a popřípadě odkazy(pokud se ta věc dala sehnat jen na internetu) a poslala to mamce.

Tahle funkce je vlastně na stejném principu, jako jsem to minulý rok udělala já, akorát tady mám přesné kolonky a je to jednodušší na vyplnění a taky rychlejší. Navíc i ten, komu seznam pošlete, v tom bude mít větší přehled.
A jak si tento seznam můžete vytvořit? Úplně stejně jako wishlist, akorát ho pojmenujete jinak:)


Seznam svatebních darů
Jednou jsem viděla nějaký film, kde se zrovna chystala svatba. Nevěsta byla s kamarádkou v obchodě a vždycky, když se jí něco líbilo, pomocí jednoho přístroje(nevím, jak se mu říká) si všechny ty věci přidávala na elektronocký seznam. Ten se pak rozeslal svatebním hostům a oni věděli, co mají koupit.
Říkala jsem si, že je to dobrý nápad, akorát teda v Česku nic takového pokud vím není...

Když jsem narazila na Tomikup, hned jsem si na ten film vzpoměla:D Můžete ho využít na něco podbného. Pokud chystáte svatbu a přátelé se vás ptají, co vám mají dát, můžete na Tomikup vytvořit seznam věcí, které by se vám hodily. Jednoduše všechno vypíšete a pošlete svým blízkým. Oproti tomu způsobu ve filmu to má i několik výhod:
1. Vše můžete zařídit z pohodlí domova.
2. Vytvoření seznamu je rychlé a jednoduché.
3. Nemusíte si vybírat věci jen z jediného obchodu.
4. U každé položky můžete hvězdičkama označit, jak moc si danou věc přejete.
5. Abyste nákup svatebčanům ještě více usnadnili, můžete přidat nějaký přesnější popis toho, co chcete a taky připojit odkaz na e-shop, ve kterém se daná věc dá koupit.
6. Rodina a přátelé můžou zarezervovat dárek, který vám chtějí koupit a tím zajistí, že ho nekoupí i někdo jiný.
7. Do popisku seznamu můžete napsat, že by vás potěšil třeba i peněžní příspěvek na líbánky a samozřejmě přidat číslo svého účtu.

Přesný návod, jak seznam svatebních darů vytvořit je v tomto videu:


Nákupní seznam
Tuto funkci nevyužívám, protože Tomikup nemám jako aplikaci v mobilu (nevejde se mi tam, mám malou pameť).
Myslím, že nemusím dlouze psát, k čemu slouží, to určitě pochopíte z názvu:)
Super je, že si ze seznamu můžete jednotlivé věci, které už jsem koupili, odškrtnout.

Nevíte co komu koupit?
Určitě to znáte, u některých členů rodiny se prostě těžko vymýšlí, co jim koupit. Pokud jim třeba o této stránce řeknete a oni si tady vytvoří seznam přání, hned budete mít minimálně inspiraci:)

Tipy na dárky
Celý rok mě napadá, co bych mohla komu darovat, takže si to vždycky někam napíšu, ale většinou ten papírek s tipy nakonec ztratím:D
Tomikup můžete využít i k tomuhle účelu. Vůbec nevadí, že tam vaši přátelé třeba nejsou zaregistrovaní, v tomhle případě můžete jejich profil vytvořit a pak si k nim připisovat jednotlivé tipy. No a až přijdou Vánoce, jednoduše se podíváte na seznam a nebudete se stresovat tím, že už do Vánoc zbývá jen týden a vy dárky pořád nemáte:D


Profil můžete i sami upravovat. Já si totiž třeba u všech lidí nepamatuju, jakou mají velikost apod.


Mně osobně stránka tomikup.cz moc zaujala a hned jsem ji začala využívat.
A jak se líbí vám? Už jste o Tomikup někdy slyšeli?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Any Any | Web | 27. září 2015 v 14:03 | Reagovat

Taky se mě pořád někdo ptá, co chci k Vánocům a k narozeninám, a tohle je super způsob, jak si to můžu sama uspořádat. Zase jsem objevila něco nového. :)

2 World by Jane World by Jane | Web | 28. září 2015 v 7:34 | Reagovat

[1]: Přesně tak to mám i já:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama